EST

Ventilatsioonist

Oleme tihti sattunud olukorda kus ventilatsioon on hoonesse unustatud. Hoone omanik ega haldaja pole seadmetest või süsteemidest teadlikud või on tahtlikult jätnud asjad unarusse - pole hullu alati oleme saanud asja parandada. Samas veel tihedamalt satume olukorda kus seadmetel on küll olemas "hooldaja" kuid siiski on seade seiskunud ja olemasolev "hooldaja" ei oska seadmega midagi peale hakata või lõpuks tajub hoone haldaja et asi pole õige ja "hooldaja" pole pädev. Nagu ka hoolduse alateemas mainitud pole ventilatsiooniagregaadi ega süsteemi hooldus pelgalt filtrite vahetus ega väliselt lapiga tolmu pühkimine - tegu on tehnilise seadmega siiski. Nähtud on seadmeid kus mitmeastmeline filtreerimine on vähendatud ühele astmele või sootuks ära jäetud, spetsifikatsioonikohane filtriklass EU7 on asendatud EU3-ga, filtertaskude arvu on vähendatud kordades või on paigaldatud tunduvalt lühemate või pikemate filtertaskutega filtrid. Oleme eest leidnud seadmeid kus mootori ja ventilaatori vaheline ülekanderihm on katki ja ventilaator seega ei tööta ning kõikide tunemärkide järgi on see juhtunud juba mitmeid kuid tagasi ja mis kõige "naljakam või tegelikult kurvem on see et nn. "hoolduse" oli keegi teinud just alles nt. eelmine nädal. jne.

Oleme eest leidnud kokku jooksnud laagreid nii ventilaatoritest kui ka mootoritest - tavaliselt ei juhtu see "üle öö" ja laager "annab sellest märku" kui tekivad tefektid seega pole hooldus olnud piisaval tasemel. Ette on tulnud klientide pikaajalist probleemi kus "õhk ei liigu" ja probleemiks on vaid suletud tuletõkkeklapp mida "hooldaja" pole suutnud tuvastada samuti on palju juhtumeid seadme siseste klappidega ja soojusvahetitega.

Rohkelt tuleb teemaks aga seadme(te) elekti ja automaatika probleeme millega "hooldaja" ei oska mitte midagi ette võtta või mis on süvenenud ja rikkunud rohkem kui vaja kallist seadmestikku ja elektroonikat eelneva oskamatuse tõttu.

Samuti "hiilgavad" seadmete paigaldajad mõnikord oma oskustega paigaldades õhufiltri peale masinat või jättes isoleerimata mõne toru millele tekib kondensaat ja see rikub hoone konstruktsiooni, seadme või elekti automaatika süsteemi. Seadmeid paigaldatakse sllisena et ei ole võimalik avada seadme teenindusluuke, vahetada filtreid või pääseda juurde mõnele seadme osale. Seade paigaldatakse sellisesse asendisse millisesse pole seadme tootja seda ette näinud ja mistõttu tehniliste lahenduste vastupidavus ei ole enam tagatud.

jne.