EST

Soojuspumpseadmed

Jahutusseadmed, kliimaseadmed, õhksoojuspumbad ...

Neid gruppe võib vaadelda ühiselt kuna süsteemi tehnilisel ülesehitusel pole suurt vahet – vahe on ehk tööprotsessi tulemuses ehk kas ruumi jahutatakse või soojendatakse

Ja hooldus on samuti vajalik nagu muudele tehnilistele seadmetele. Hooldust saab käsitleda nendele seadmetele samuti mitmeti kuid tulemus on samuti orienteeritud tõrgeteta ja ökonoomsele tööle. Tavalistele ruumipõhistele konditsioneeridele ja soojuspumpadele on erinevalt süsteemsetele (ventilatsiooni) jahutusseadmetele mõningad lisa kontrolli vajavad elemendid tulenevalt nende ülesehitusest ja vastupidi.

Ruumipõhiste seadmete siseseadmete kontrollimisel pööratakse tähelepanu seadme tööle, puhtusele, kondensaatvee äravoolule, ventilaatori ja õhuklappide liikumisele ning tööle, reageerimist puldile, jne. Välisseadmete kontrollimisel pööratakse tähelepanu seadme paigaldusele, kinnitustele, puhtusele, ventilaatori ja kompressori tööle, elektrilistele ühendustele, võimalikele leketele jne.

Suuremetel ja süsteemsetel seadmetel toimub hooldus ja kontroll analoogselt kuid siseseadme asemel võib olla lihtsalt kalorifeel või soojusvaheti temperatuuri ülekandmiseks vedelikule vms. Nende puhul rakendatakse hooldust ja kontrolli vastavalt seadme iseloomule ja ehitusele.

Ja nagu ka ventilatsiooniseadmete puhul pole vahet mis on seadme peale kirjutatud nimeks: Mitsubishi, AlpicAir, LG, AEG, Midea, York, Daikin, Samsung, Panasonic, Fujitsu, jne. .... hooldatud ta saab !