EST

Sagedusmuundurid

Sgedusmuundureid kasutatakse ventilatsionis ja kliima ning jahutusseadmetes nii juba nn. tehasepaigaldusena kui ka lisavarustusena. Saegedusmuunduri kasutamine annab süsteemile suure reguleeritavuse. Ventilatsionis kasutatavate elektimootorite puhul on tavaliselt võimalik valida 1...2 fikseeritud pöörlemiskiirust või muuta ventilaatori pöörlemiskiirust vaid rihmülekande muutmisega. Sagedusmuunduri paigaldamine aga annab süsteemile võimaluse ventilaatori pöördeid muuta sujuvalt suures ulatuses.

Ettevaatust! sissepuhke-väljatõmbe süsteemis mootori(te) pöörete muutmine muudab seadme õhukoguseid ja seega muudab hoone õhutasakaalu - seda tuleb arvestada ja kasutada tuleb sellist võimalust vaid vajadusel, kontrollides ja häälestades paika tasakaalus õhukogused.

Siiski on ka küllalt süsteeme kus sagedusmuunduri paigaldus on vajalik ja annab tuntava effekti. Paigalduse põhjuseks võib olla näiteks mootori pöördeid mitte muutes sujuva käivitamise taotlemine, olemasoleva 1 astmelisele ventilatsioonile väiksema õhukoguse võimaldamiseks madalama kiiruse andmine näiteks öiseks ventileerimiseks või mõnele tootmisprotsessi väljatõmbesüsteemile sujuva reguleerimisvõimaluse andmine olenevalt tootmise intensiivsusest või ..... jne. Sagedusmuundurite kasutusala on lai.

Sagedusmuundur võib osutuda ka vajalikuks kui olemasolev 1~f mootor asendatakse 3~f mootoriga ja olemasolev el.toitekaabel ei ole lihtsalt vahetatav ja on sobiva ristlõikega uule lehendusele. Antud võimalus kus muunduri toitekaabel on 1~f ja muunduri väljundisse on ühendatud 3~f mootor toimib piiratud võimsuse ulatuses olenevalt muunduri tootjast.

Sagedusmuunduri üheks suureks omaduseks miks teda võib olla majanduslikult kasulik paigaldada, on võimalus tõsta mootori sisend sagedust üle 50Hz andes sellega võimaluse tõsta mootori pöördeid üle nominaalse. Selle omadusga välditakse vajadust vahetada välja väiksem mootor suurema vastu mis on kulukam kui sagedusmuundur. Mootori pöörete tõstmine üle 50...60 Hz võib toimuda vaid mootori tootja ettekirjutuste alusel. Uuri lisa ja/või küsi pakkumist !

sagedusmuundur LS iE5